Aktuale

aktuale 1
 

Njoftim

 

 

 

 

 

Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovės njofton se sot, mė 05.12.2012, nė Kuvendin zgjedhor tė saj zgjodhi:

Anėtarė tė rregullt (akademikė):

- Nga Seksioni i Shkencave tė Natyrės:
1. Isuf Krasniqi
2. Fejzullah Krasniqi

- Nga Seksioni i Shkencave Shoqėrore:
1. Isa Mustafa

Anėtarė korrespondent:

- Nga Seksioni i Gjuhėsisė dhe i Letėrsisė:
1. Mehmet Halimi
2. Zejnullah Rrahmani

- Nga Seksioni i Shkencave Shoqėrore:
1. Jusuf Bajraktari
2. Edi Shukriu
3. Arsim Bajrami
4. Anton K. Berisha

- Nga Seksioni i Shkencave tė Natyrės:
1. Arsim Morina
2. Qamil Haxhibeqiri
3. Ruzhdi Pllana
4. Salih Gashi

- Nga Seksioni i Arteve:
1. Xhevdet Xhafa
2. Luan Mulliqi

- Njėherėsh Kuvendi i Akademisė zgjodhi anėtarė tė jashtėm:
1. Alajdin Abazi
2. Kolec Topalli
3. Oliver Schmit
4. Radoslav Katičić  

Me respekt,

Sekretare e Akademisė
Lendita Juniku Pula